Aktualności

25 lipca

Atrakcyjne Skrzyczne

Tytuł powyższy opatrzył artykuł, jaki ukazał się w najnowszym numerze magazynu "Tramwaj Cieszyński", a dotyczy chętnie odwiedzanej o każdej porze roku góry Skrzyczne.

- W okresie zimowym to prawdziwy raj dla miłośników szaleństw na nartach i snowboardzie. Każdą z innych pór roku przyciąga swoimi niezaprzeczalnymi walorami turystycznymi. Skrzyczne, czyli najwyższy szczyt Beskidów, to nie tylko w skali regionu, ale i całego kraju miejsce znane, a zarazem pozytywnie kojarzone - czytamy na wstępie dwustronicowego materiału przybliżającego walory Skrzycznego, ale także funkcjonującego na jego stokach Ośrodka Narciarskiego, należącego do COS-OPO w Szczyrku.

W artykule czytamy również m.in. o atrakcyjnej ofercie Ośrodka na trwający sezon letni ze szczególnym uwzględnieniem zniżek dla dzieci, juniorów i seniorów oraz dedykowanych pakietów dla miłośników turystyki rowerowej. - Skrzyczne dostępne i interesujące jest jednak o każdej porze roku. Odwiedza je przeszło 200 tys. osób w okresie letnim, doceniających walory turystyczne okolic największego beskidzkiego szczytu. To tu zbiega się wiele popularnych górskich szlaków turystycznych, przemierzający je korzystają również z całorocznego schroniska zlokalizowanego na Skrzycznem - podkreśla redakcja "Tramwaju Cieszyńskiego".