Aktualności

25 listopada

Inwestycje na Skrzycznem

Szereg istotnych prac z myślą o nadchodzącym sezonie zimowym prowadzonych jest obecnie na terenie ośrodka narciarskiego Skrzyczne COS. Część zadań dofinansowana została ze środków Ministerstwa Sportu.

» Na trasie FIS realizowana jest zmiana systemu zasilania pod naśnieżanie, co pozwoli na jednoczesne uruchomienie większej ilości armatek śnieżnych.

» Prowadzony jest montaż naśnieżania tymczasowego o długości 800 metrów na części trasy Ondraszek.

» W trakcie jest przebudowa dolnego rurociągu zasilającego wraz z ułożeniem kabli, co wpłynie na łatwiejsze i szybsze naśnieżenie części tras z dojazdem do dolnej stacji.

» Wymianie podlega system dostępu i kontroli wejść na teren Ośrodka – SKIDATA (ujednolicenie ze Szczyrk Mountain Resort i Beskid Sport Arena).

» Na ukończeniu znajduje się przebudowa zadaszenia górnej stacji kolei linowej wraz z systemem wspomagającym układ napędowy liny w przypadku wystąpienia oblodzeń - dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu.

» Trwają procedury przetargowe związane z zakupem ratraka z wyciągarką oraz systemem pomiaru grubości pokrywy śnieżnej na trasach - dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu.