Aktualności

08 lutego

Medaliści na widowiskowym czempionacie

Od 5 do 7 lutego 2021 roku w ośrodku narciarskim na Skrzycznem odbywały się prestiżowe zawody, których stawką były medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w konkurencjach alpejskich.

Zawodnicy i zawodniczki z kategorii Junior Młodszy (ur. 2005-2006) oraz Młodzik (ur. 2007-2008) stanęli do rywalizacji w Młodzieżowym Pucharze Polski po raz trzeci w tym sezonie. Ze względu na panujące warunki pogodowe pierwszego dnia na Skrzycznem przeprowadzony został slalom. W sobotę i niedzielę czempionat w poszczególnych grupach wiekowych toczył się na trasie FIS w konkurencjach slalomu giganta oraz supergiganta, wyłonieni zostali także najlepsi w kombinacji alpejskiej.

Mistrzostwa na obiekcie należącym do Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku stały pomimo wymagającej aury na wysokim poziomie. Multimedalistami imprezy zostali m.in. 4-krotnie sięgający po złoto Jan Łodziński z Team MB Szczyrk, 3-krotnie bezkonkurencyjna Hanna Zięba z KS Tatra Ski Academy oraz kompletująca wszystkie krążki różnych kolorów Magdalena Bańdo z Team MB Szczyrk.

Poniżej wykaz medalistów i obszerna galeria zdjęć z zawodów.


SLALOM

- Juniorka Młodsza
1. Magdalena Bańdo (Team MB Szczyrk) 1:37.93
2. Hanna Zięba (KS Tatra Ski Academy) + 0.88 sek.
3. Natalia Złoto (Team MB Szczyrk) + 4.62 sek.

- Junior Młodszy
1. Jan Łodziński (Team MB Szczyrk) 1:32.79
2. Igor Kaczmarek (Stowarzyszenie Ski Team Kaczma) + 1.62
3. Mateusz Szczap (KS Skivegas Stanek Race Academy) + 1.93

- Młodziczka
1. Alina Protchenko (Team MB Szczyrk) 1:47.46
2. Lena Andreasik (KS Skivegas Stanek Race Academy) + 0.64 sek.
3. Anna Buńda (KS Firn Zakopane) + 0.66 sek.

- Młodzik
1. Mikołaj Dołęga (Team MB Szczyrk) 1:48.54
2. Filip Kwiatkowski (UKN Żereb Ski Academy) + 1.07
3. Mateusz Frycz (KS Live) + 1.94


SLALOM GIGANT

- Juniorka Młodsza
1. Hanna Zięba (KS Tatra Ski Academy) 2:13.33
2. Magdalena Bańdo (Team MB Szczyrk) + 1.39
3. Maja Woźniczka (Team MB Szczyrk) + 3.31

- Junior Młodszy
1. Jan Łodziński (Team MB Szczyrk) 2:13.27
2. Antoni Cukier (KS Frajda Zakopane) + 1.59
3. Stanisław Sarzyński (KS Sportup) + 2.38

- Młodziczka
1. Katarzyna Koźbiał (Żywiecki Klub Narciarski) 1:08.04
1. Pola Kądziołka (UKN Laworta) --
3. Weronika Wądrzyk (Mitanski Zakopane) + 0.15

- Młodzik
1. Kazimierz Ziółkowski (WKN Warszawa) 1:05.96
2. Karol Zawada (Team MB Szczyrk) + 0.43
3. Mikołaj Dołęga (Team MB Szczyrk) + 1.38


SUPERGIGANT

- Juniorka Młodsza
1. Hanna Zięba (KS Tatra Ski Academy) 54.21
2. Nikola Komorowska (AZS Zakopane) + 0.91
3. Magdalena Bańdo (Team MB Szczyrk) + 1.09

- Junior Młodszy
1. Jan Łodziński (Team MB Szczyrk) 54.33
1. Igor Kaczmarek (Stowarzyszenie Ski Team Kaczmarek) --
3. Kamil Koralewski (KS Skivegas Stanek Race Academy) + 0.15

- Młodziczka
1. Pola Kądziołka (UKN Laworta) 58.40
2. Hanna Zarzycka (KS SNPTT-1907 Zakopane) + 0.77
3. Anna Buńda (KS Firn Zakopane) + 1.05

- Młodzik
1. Kazimierz Ziółkowski (WKN Warszawa) 56.41
2. Karol Zawada (Team MB Szczyrk) + 1.40
3. Filip Kwiatkowski (UKN Żereb Ski Academy) + 2.24


KOMBINACJA ALPEJSKA

- Juniorka Młodszy
1. Hanna Zięba (KS Tatra Ski Academy) - 1:43.68
2. Magdalena Bańdo (Team MB Szczyrk) + 1.02
3. Zuzanna Świgut (KS Narciarnia Nowy Sącz) + 5.55

- Junior Młodszy
1. Jan Łodziński (Team MB Szczyrk) - 1:41.27
2. Igor Kaczmarek (Stowarzyszenie Ski Team Kaczmarek) + 1.94
3. Stanisław Sarzyński (KS Sportup) + 2.70

- Młodziczka
1. Anna Buńda (KS Firn Zakopane) 1:50.46
2. Alina Protchenko (Team MB Szczyrk) + 0.57
3. Weronika Wądrzyk (Mitanski Zakopane) + 2.12

- Młodzik
1. Karol Zawada (Team MB Szczyrk) 1:46.39
2. Mikołaj Dołęga (Team MB Szczyrk) + 3.75
3. Jakub Zalewski (KS Sportup) + 4.22