Aktualności

05 września

Na Skrzyczne wybiegali w zawrotnym tempie

Przy bardzo dobrej frekwencji w sobotę 3 września odbył się bieg „Skrzyczne – Wyzwanie 1257” w Szczyrku. Zawodniczki i zawodnicy, którzy zdecydowali się na start mieli do pokonania blisko 5 kilometrów, ale trasa ze względu na swój górski charakter była bardzo wymagająca. Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej „Flow” wsparte zostało przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Trasa sobotniego biegu w Szczyrku prowadziła z okolic dolnej stacji kolei linowej na Skrzyczne, należącej do Centralnego Ośrodka Sportu, przez niebieski szlak turystyczny i Halę Jaworzyna aż do mety przy górnej stacji kolei. Przewyższenie na tej trasie wyniosło ponad 700 metrów! Popularyzowano w ten sposób aktywne spędzanie czasu poprzez bieganie, promowano infrastrukturę sprzyjającą uprawianiu sportu oraz walory turystyczne Szczyrku ze szczególnym uwzględnieniem malowniczego rejonu Beskidu Śląskiego.

Bieg o charakterze alpejskim nawiązywał w swoim kształcie do organizowanych w tym miejscu zawodów w 2015 roku, gdy uczestnicy zaproszeni zostali do ekstremalnej formuły rywalizacji na Skrzyczne wzdłuż kolei linowej.

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Anna Celińska (Bielsko-Biała; czas 31:27,2), a wśród mężczyzn Dawid Malina (Rybnik; 26:47,6). Przyznano też nagrody za zwycięstwa w poszczególnych kategoriach wiekowych – wśród kobiet otrzymały je Patrycja Stanek (K20, Czarny Dunajec), Edyta Szczęsna (K30, Czechowice-Dziedzice), Magda Janowska (K40, Katowice) i Anna Rozmus-Orczyk (K50, Kozy), a w rywalizacji mężczyzn Gabriel Kuropatwa (M20, Bielsko-Biała), Karol Matyssek (M30, Katowice), Piotr Koń (M40, Przedbórz) i Zbigniew Szatanik (M50, Ujsoły). Wyłoniono także najlepszych mieszkańców Szczyrku – odpowiednio byli nimi Monika Mleczko i Paweł Przybyła.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dedykowane okolicznościowe medale, a także atrakcyjne pakiety startowe. Z kolei na najlepszych czekały także puchary i nagrody rzeczowe wręczane przez dyrektora COS-OPO w Szczyrku Tomasza Laszczaka i przewodniczącego Rady Miejskiej w Szczyrku Borysa Matlaka, a upominków nie zabrakło w ramach tzw. szczęśliwych numerów startowych. Prócz dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki istotne okazało się wsparcie głównych sponsorów biegu – Blachotrapez, Revolt Energy, Bank Spółdzielczy Ziem Górskich Karpatia oraz Carolina Toyota Bielsko.