Aktualności

11 października

Najstarszy maraton ponownie na Skrzycznem

Sobota 9 listopada 2019 roku – datę wspomnianą warto zapamiętać. Na ten dzień właśnie wyznaczono wydarzenia odbywające się w ramach XII Maratonu Beskidy, V Górskich Mistrzostw Polski w Maratonie Górskim Nordic Walking oraz XI Rajdu Nordic Walking „Golgota Beskidów”, których partnerem został COS-OPO w Szczyrku.

Tradycyjnie już impreza wraz czynnym biurem zawodów od godziny 6:00 wystartuje w Radziechowach koło Żywca, na terenie stadionu tutejszego GKS-u przy Urzędzie Gminy. O godz. 8:00 na trasę wyruszą uczestnicy zmagań w nordic walkingu na maratońskim dystansie 42,195 km, ale również Rajdu „Golgota Beskidów” długości 17 kilometrów. O godz. 10:00 rozpocznie się XII Maraton Beskidy, także w tym przypadku zawodnicy pokonają nieco ponad 42 km.

Impreza sportowa, będąca najstarszym górskim maratonem w kraju, odznacza się wysokim poziomem rywalizacji, ale również cechują ją piękne widoki masywu Skrzycznego, które rozpościerają się zawodnikom. Trasa prowadzi z Radziechów, przez Przybędzę, Twardorzeczkę, Ostre, Zimnik, aż na szczyt Skrzycznego, następnie uczestnicy zbiegają na Małe Skrzyczne, Kopę Skrzyczeńską, do Doliny Zimnika i w stronę mety obok Domu Ludowego w Radziechowach.

Do grona partnerów wydarzenia dołączył Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, przekazując głównemu organizatorowi, jakim jest Rodzinny Klub Biegacza „Baca” Radziechowy, vouchery pobytowe w Ośrodku dla najlepszych zawodników.

Szczegóły dotyczące imprezy:
http://maratonbeskidy.pl/