Aktualności

18 grudnia

Narciarski sezon wystartował

Sezon narciarski w Szczyrku i całym województwie śląskim oficjalnie zainaugurowany. Stało się to w sobotę 18 grudnia na Skrzycznem w prawdziwie zimowej scenerii.

Wydarzenie z towarzyszącym hasłem „Beskidy Winter Go” rozpoczęło się na terenie schroniska PTTK Skrzyczne, gdzie udanych długich tygodni miłośnikom zimowych szusów życzyli m.in. marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski oraz burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy. Wszyscy zaproszeni goście z uwagą przyglądali się prezentacji oferty turystycznej na bieżący sezon.

Dalsza część inauguracji to unikatowe aktywności przy wieży widokowej na szczycie Skrzycznego. Pomimo trudnych warunków zimowych z radością odegrano hejnał pasterski na trombitach, z wyjątkową muzyką wystąpili dudziarze beskidzcy i zespoły regionalne, wspólnie szczyrkano na zbyrcokach, wreszcie też rozpalono wielką góralską watrę, a wokół niej wesoło zatańczyły góralskie zespoły. O narciarski akcent zadbali uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Szczyrk z siedzibą w Buczkowicach, prezentując widowiskowy ski aerobik.