Aktualności

16 listopada

Patriotyczne świętowanie pod Skrzycznem

Uczniowie szkół podstawowych ze Szczyrku wystartowali w "Biało-czerwonym biegu pod Skrzycznem", który przy partnerskim udziale COS-OPO w Szczyrku i ośrodka na Skrzycznem zorganizowany został w przededniu Święta Niepodległości.

W środę 10 listopada bieg wystartował ze stadionu lekkoatletycznego COS-OPO w Szczyrku przy ulicy Plażowej. Zmagania młodych biegaczy poprzedziła rozgrzewka, którą poprowadziła utytułowana polska sprinterka Ewa Swoboda. Zawodniczce przebywającej wówczas na zgrupowaniu w Szczyrku wydany niedawno album "Skrzyczne – góra wspomnień i atrakcyjnej współczesności", przybliżający m.in. budowę i dzieje kolei na Skrzyczne czy wydarzenia sportowe, jakie na Skrzycznem się odbywają, wręczył dyrektor ośrodka Tomasz Laszczak.

Finisz biegu nastąpił na Placu Św. Jakuba w centrum miasta. Wszyscy jego uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dla najlepszych przygotowano nagrody rzeczowe oraz puchary. Odśpiewano również wspólnie hymn państwowy, nie zabrakło co jasne innych akcentów biało-czerwonych, o które zadbały poszczególne placówki oświatowe ze Szczyrku, uczestniczące w "Marszu Radości z Niepodległości". Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu połączyło dzięki temu krzewienie idei patriotycznych z propagowaniem aktywnego i prozdrowotnego spędzania czasu.