Aktualności

04 stycznia

Prezydent Andrzej Duda symbolicznie otworzył kolej na Skrzyczne

Na terenie kolei linowej Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku odbyło się w czwartek 4 stycznia wydarzenie wyjątkowe, w którym uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda.

Głównym punktem prezydenckiej wizyty było symboliczne otwarcie oddanego do użytku w roku ubiegłym zmodernizowanego odcinka kolei linowej z dolnej stacji w Szczyrku na halę Jaworzyna. To stało się uroczyście faktem po przecięciu wstęgi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Następnie odbyło się poświęcenie kolei, po czym Prezydent do kroniki COS-OPO w Szczyrku dokonał wpisu pamiątkowego o poniższej treści:

„Dziękuję za gościnne przyjęcie w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku – miejscu, w którym formowane są i doskonalone wybitne talenty naszych olimpijskich reprezentantów.
Cieszę się, że ośrodek wzbogaca się o nową kolej kanapową, w której symbolicznym otwarciu miałem przyjemność dzisiaj uczestniczyć.
W tym wyjątkowym czasie, gdy obchodzimy wielki jubileusz stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę i gdy tylko miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu życzę wszystkim pracującym tu dla dobra polskiego sportu, aby Państwa starania przynosiły Rzeczypospolitej wspaniałe sukcesy oraz były dla Państwa źródłem dumy i satysfakcji”.


Prezydent Andrzej Duda znalazł również czas na rozmowy i wspólne zdjęcia ze zgromadzonymi przy kolei uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczyrku. Od gospodarzy wydarzenia, COS-OPO w Szczyrku reprezentowanego przez zastępcę dyrektora Ireneusza Furczyka, otrzymał pamiątkowy obraz prosto z Beskidów.

Gośćmi uroczystości w ośrodku COS Skrzyczne byli m.in. doradca prezydenta Piotr Nowacki, wiceminister sportu Jan Widera, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, wicedyrektor COS Mariusz Kałużny, burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy oraz parlamentarzyści z regionu Podbeskidzia – posłowie Jacek Falfus i Grzegorz Puda oraz senator Andrzej Kamiński.