Aktualności

23 listopada

Przełomowa zima w narciarskim Szczyrku

Nowoczesność z jakością w połączeniu z profesjonalną i kompleksową obsługą gości mają cechować Szczyrk i jego największe ośrodki narciarskie podczas zbliżającego się sezonu zimowego.

O systematycznie rozwijającej się infrastrukturze trzech największych ośrodków oraz wprowadzonych nowościach mówiono podczas konferencji z przewodnim hasłem „Przełomowa zima w Szczyrku”, która odbyła się w czwartek 22 listopada w Szczyrkowskim Centrum Kultury.

Przedstawiciele Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich z obiektami na Skrzycznem, Szczyrk Mountain Resort oraz Beskid Sport Arena, odpowiednio dyrektorzy Ireneusz Furczyk, Grzegorz Przybyła i Michał Słowioczek, przybliżyli oferty poszczególnych ośrodków. Podkreślono dobrze funkcjonującą współpracę i zadeklarowano kontynuację wspólnego skipassu dla wymienionych ośrodków podczas nadchodzącej zimy. Ta oferta obejmuje korzystanie z ponad 40 km, a w części oświetlonych, tras narciarskich o różnym stopniu trudności, dostępność licznych kanap, gondoli, orczyków i taśm, czy wreszcie rozbudowaną ofertę towarzyszącą spędzania czasu na zimowych aktywnościach w Szczyrku.

Na kwestię istotnego udziału miasta Szczyrku zwrócił uwagę burmistrz Antoni Byrdy. Podkreślił, że również w sezonie 2018/2019 od grudnia do końca marca kursować będą z uwzględnieniem ośrodków narciarskich darmowe skibusy. Nowością jest natomiast w aspekcie komunikacyjnym połączenie na linii Katowice – Szczyrk.