Aktualności

08 kwietnia

Sezon na Skrzycznem w statystykach

Dokładnie cztery miesiące – od początku grudnia 2018 roku aż do końca marca 2019 r. – trwał narciarski sezon w ośrodku na Skrzycznem. Pod wieloma względami okazał się rekordowy.

Czynnikiem, który w dużej mierze sprzyjał rozmaitym aktywnościom na stokach Skrzycznego, były bardzo dobre warunki pogodowe na przestrzeni znacznej części sezonu. Ten trwał aż 121 dni na kolei linowej, a 93 dni z funkcjonującymi wyciągami narciarskimi „Doliny II” i „Doliny III”. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uruchomiono trasę FIS, z niej korzystano aż do zamknięcia ośrodka na czas obowiązkowego przeglądu. Tydzień dłużej działał popularny „Ondraszek”.

W sezonie zimowym 2018/2019 odnotowano według oficjalnych danych z kolei i wyciągów znaczny wzrost w porównaniu do liczb z sezonu wcześniejszego. W sprzedaży w kasach ośrodka Skrzyczne COS największym wzięciem cieszył się karnet 4-godzinny, sporo turystów zdecydowało się także na stacjonarny zakup karnetów 1-dniowych. Rekord sprzedaży, a jednocześnie stanu osób na kolei i wyciągach, osiągnięty został w niedzielę 17 lutego br. – szacunkowo było to blisko 4,5 tys. osób.

Jak podkreśla dyrektor COS-OPO w Szczyrku Aleksandra Woźniak, wszystkie przywołane wskaźniki potwierdzają zainteresowanie korzystaniem z tras na Skrzycznem. – Tym bardziej motywuje i zobowiązuje nas to do dbania o jak najlepsze warunki dla miłośników zimowych aktywności. Zamierzamy przed następną zimą realizować systematycznie kolejne cele związane z rozwojem i ośrodka i niezbędnymi udogodnieniami – mówi dyrektor Aleksandra Woźniak.