Aktualności

10 czerwca

Skrzyczne wśród turystycznych perełek

Rozpoczynający się na dobre sezon letni w Szczyrku zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Przyjemne spędzenie czasu możliwe jest już choćby dzięki pokonaniu Pętli Szczyrkowskiej. To zupełnie nowy produkt turystyczny, który obejmuje Skrzyczne wraz z infrastrukturą Centralnego Ośrodka Sportu. Prezentacja wszystkich atrakcji miała miejsce w środę 10 czerwca podczas konferencji w restauracji Kuflonka.

Pętla Szczyrkowska to inicjatywa dwóch największych ośrodków turystycznych w Szczyrku – Centralnego Ośrodka Sportu z marką Skrzyczne oraz Szczyrk Mountain Resort, co istotne przy ścisłej współpracy z miastem. Koncepcja produktu ściśle wiąże się z sezonem letnim, wtedy to najwięcej turystów decyduje się na górskie wyprawy. Dzięki wprowadzeniu nowego karnetu, którego koszt to 59 złotych, możliwe jest teraz przemierzenie beskidzkich szlaków w wygodny sposób. Skorzystać można przy tym z bogatej infrastruktury, a więc gondoli i aż 3 kolei kanapowych, w tym 4-osobowej na odcinkach z dolnego Szczyrku na Jaworzynę i stąd na szczyt Skrzycznego. Prócz łącznie 6 kilometrów komfortowych przejazdów, Pętla Szczyrkowska obejmuje także malowniczą i stosunkowo łatwą trasę długości 2 km na odcinku Skrzyczne (najwyższy szczyt Beskidów – 1257 m n.p.m.) – Zbójnicka Kopa, a wreszcie marsz ulicami Szczyrku.

Zaprezentowanie nowego produktu w Szczyrku było jednym z głównych punktów dzisiejszej konferencji w stylowej restauracji Kuflonka, zlokalizowanej w malowniczym klimacie Hali Skrzyczeńskiej. Przedstawiona została ponadto m.in. odświeżona identyfikacja graficzna oraz logo Skrzycznego. – Skrzyczne jest bardzo lubiane i świetnie rozpoznawalne nie tylko w regionie Beskidów. Uznaliśmy, że to idealny moment, by markę pokazać w nieco innym świetle – zauważył Tomasz Laszczak, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

O planowanych inwestycjach w mieście o typowo turystycznym charakterze, zwłaszcza w zakresie poprawy komunikacji, opowiedział burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy. W wydarzeniu udział wzięli również m.in. dyrektor COS Mateusz Grzybowski oraz dyrektor SMR Grzegorz Przybyła.