Aktualności

04 sierpnia

Skrzyczne z oznaczeniem wysokości

Na Skrzycznem zamontowana została specjalna tabliczka, określająca dokładną wysokość najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego.

1257 m n.p.m. – właśnie taką wysokość osiąga każda osoba, która zamelduje się na szczycie Skrzycznego. Jest to już teraz także informacja, którą szczegółowo potwierdza tabliczka wysokościowa, umieszczona na Skrzycznem przy współpracy Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku oraz Oddziału PTTK „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej.

Prócz precyzyjnego określenia samej okazałej liczby oraz nazwy Skrzyczne, na tabliczce ujęty został również fakt, że jest to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. – Takiej konkretnej informacji do tej pory brakowało. Co istotne tabliczka została wkomponowana zgodnie ze standardami obok tych, które już wcześniej były na Skrzycznem zamontowane – mówi Tomasz Laszczak, dyrektor COS-OPO w Szczyrku.

Tabliczka od początku sierpnia spełnia więc swój informacyjny charakter dla licznie przybywających na Skrzyczne turystów. – Wyeksponowany przekaz jest o tyle istotny, że sam szczyt znajduje się poza szlakiem. Będzie to teraz idealne miejsce choćby dla tych, którzy dokumentują zdobywanie najwyższych szczytów w ramach Korony Gór Polski – zauważa Andrzej Kucia, wiceprezes zarządu Oddziału PTTK.