Aktualności

03 marca

SnowFest z gwiazdami, atrakcjami i... na kanapie

Po raz 8. organizatorzy SnowFest Festival Powered by Tauron zapraszają wszystkich fanów muzyki hip-hop, drum’n’bass, house i electro, jak również zimowego freeride’u na jedyny zimowy festiwal Polsce. Mimo iż w tym roku festiwal odbędzie się on-line, bogaty program artystyczny pozostaje bez zmian. Na wirtualnej scenie zagrają topowi polscy dj-e i artyści m.in. Gooral, Novika & Mr. Lex czy Last Robots. Nie zabraknie również interesujących wywiadów z artystami i sportowcami oraz unikalnych materiałów archiwalnych ze wszystkich poprzednich edycji. Całość poprowadzi Piotr Kędzierski.

SnowFest Festival Powered by Tauron na stałe wpisał się już w kalendarz najciekawszych festiwali w naszym kraju. Co roku, do Szczyrku – perły Beskidu Śląskiego, przyciąga tysiące entuzjastów doskonałej muzyki oraz narciarsko-snowboardowych zawodów freestyle’owych z całej Polski. Na scenach SnowFest Festival występują gwiazdy polskiej i światowej sceny muzycznej drum’n’bassu, electro, house’u i rap’u oraz najlepsi riderzy z kraju i z zagranicy.

Nie inaczej będzie w tym roku, choć z powodu pandemii największe święto muzyki i sportów zimowych odbędzie w formie on-line. Program festiwalu został jednak tak zaplanowany, aby zarówno wierni fani imprezy, jak i osoby, które dopiero dołączą do zimowego szaleństwa znalazły coś dla siebie.  

– Nie wyobrażamy sobie sezonu bez SnowFest Festival, dlatego działamy dalej. To będzie największe muzyczno-sportowe wydarzenie tej zimy bez wychodzenia z domu! Przygotowaliśmy zróżnicowany program i przenieśliśmy występy do wirtualnej przestrzeni, tak by niezależnie od trudnej sytuacji, z którą wszyscy się mierzymy, każdy mógł poczuć emocje związane z festiwalem – mówi Igor Fleiszer, dyrektor SnowFest Festival.

Pierwszy dzień tegorocznej odsłony to SnowFest Flashback – powrót do najwspanialszych momentów corocznych spotkań. Dlatego też nie mogło zabraknąć miejsca na unikalne występy z obszernych archiwów festiwalu, m.in. Grubsona, który w 2019 roku zagrał specjalnie przygotowany repertuar w pełnym, koncertowym składzie oraz Goorala – jednego z najciekawszych polskich twórców elektroniki, fantastycznie łączącego muzykę klubową z góralszczyzną. Poza tym, 5 marca na ekranach będzie można podziwiać również spektakularne triki najlepszych sportowców freestylu z zawodów SnowFest Games oraz posłuchać wywiadów z artystami, sportowcami.

Drugiego dnia, na wirtualnej scenie zagrają przyjaciele oraz osoby, związane z festiwalem od samego początku. W ramach SnowFest Sessions będzie można zobaczyć występy specjalne: bezkompromisowy w swojej muzycznej selekcji duet Last Robots, ikonę polskiej sceny klubowej Novikę & Mr. Lex’a, DJ NOZ’a, iRobot’a, drum’n’bassowego pioniera Ros’a, a także Ginee-ego. Występy zarejestrowane będą w wyjątkowych i zapierających dech w piersiach lokalizacjach górskiego Szczyrku. To trzeba zobaczyć!

Sponsorem Głównym festiwalu jest TAURON Polska Energia SA. Partnerem Głównym jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Ponadto, organizację edycji online SnowFest Festival wpierają Miasto Szczyrk oraz ośrodki narciarskie: Szczyrk Mountain Resort oraz Centralny Ośrodek Sportowy w Szczyrku - operator stoku na Skrzycznem.

Patronat medialny objęły – MTV, Comedy Central, Extreme Sports Channel, a także PR 3 i PR 4 Polskiego Radia. W kampanię outdoor zaangażowała się firma Ströer, ogólnopolska sieć salonów Empik oraz Going – oficjalny operator biletowy festiwalu.

Szczegóły:

www.snowfest.pl

https://snowfest.pl/2021/02/snowfest-na-kanapie/

https://youtu.be/CHfNrWx2BOc