Aktualności

02 kwietnia

Tomasz Laszczak dyrektorem COS-OPO w Szczyrku

Począwszy od 1 kwietnia 2020 roku dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku mianowany został Tomasz Laszczak. – To dla mnie wyróżnienie, a jednocześnie docenienie dotychczasowej pracy. Przed nami kolejne wyzwania, aby Ośrodek rozwijał się i dobrze spełniał swoją rolę – mówi nowy dyrektor.

Tomasz Laszczak
pracę w COS-OPO w Szczyrku rozpoczął w ubiegłym roku, gdy został powołany do jego dyrekcji, kierując od tego czasu bieżącą działalnością. Pomocne w wypełnianiu obowiązków okazało się nie tylko uzyskane wcześniej doświadczenie zawodowe, ale i aktywne funkcjonowanie w środowisku Polskiego Związku Narciarskiego – jako sędzia międzynarodowy, delegat techniczny w konkurencjach alpejskich oraz członek komisji zjazdów.

Wcześniej przez 10 lat Tomasz Laszczak pracował w Urzędzie Miejskim w Szczyrku na stanowisku inspektora ds. gospodarki gruntami. Pełnił także nadzór nad nieruchomościami na terenie gminy, uczestniczył w pracach zespołu ds. projektów kluczowych dla miasta Szczyrk. Współpracował również z inwestorami w zakresie realizacji inwestycji narciarskich.

Od 2017 r. był kierownikiem ds. kolei narciarskich w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim, gdzie odpowiadał m.in. za współpracę z wykonawcami w ramach rozbudowy Ośrodka, przygotowanie i utrzymanie tras narciarskich w sezonie zimowym oraz wdrażanie nowych rozwiązań.

Tomasz Laszczak ma 50 lat. Jest mieszkańcem Szczyrku. Wykształcenie zarządcze zdobył na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, gdzie ukończył Zarządzanie i Marketing oraz Zarządzanie w Administracji i Finanse Organizacji.