Aktualności

01 września

Unikatowa wystawa narciarska na Jaworzynie

Nie lada atrakcja czeka już wkrótce na wszystkich miłośników narciarskich aktywności, którzy zdecydują się przybyć do Szczyrku. Od piątku 10 do niedzieli 12 września br. włącznie możliwe będzie na terenie stacji Jaworzyna zwiedzanie wystawy „200 lat historii narciarstwa”.

Wystawa autorstwa pasjonata narciarstwa Tomasza Wysockiego będzie mieć bez wątpienia unikatowy charakter. To ze względu na fakt, że w jednym miejscu zaprezentowane zostaną eksponaty – związane głównie z narciarstwem alpejskim – od przełomu XVIII i XIX wieku aż po czasy współczesne. Obejrzeć będzie można zarówno oryginalne narty czy stroje, jak i inne elementy wyposażenia narciarskiego z całego świata.

Wystawa „200 lat historii narciarstwa” dostępna będzie dla chętnych nieodpłatnie w dniach 10-12 września br. – w godzinach 9:00-15:00 – na terenie stacji pośredniej kolei linowej na Jaworzynie.

Atrakcją dla zwiedzających okaże się bez wątpienia również możliwość zobaczenia miejsca niedostępnego na co dzień dla ruchu turystycznego, w którym garażowane są krzesełka kolei linowej na Skrzyczne.